Jak ten czas leci znowu jubileusz to już XV opty-spływ 2016 rok i rzeka DOBRZYCA na pojezierzu wałeckim.

Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni na kajaku przy ognisku wśród optymalnej braci.

Płyniemy najpiękniejszym przełomowym odcinkiem Dobrzycy. Rzeka miejscami wpływa w głęboki wąwóz i miejscami nabiera charakteru górskiego. Na brzegach rosną wspaniałe pomnikowe dęby. Okoliczne lasy są tak dzikie, że zamieszkują je podobno wilki. Aktywność bobrów i naturalna erozja tworzą uroczyska, przez co rzeka jest nieco trudniejsza , przegradzają ją liczne zwalone, głównie przez bobry drzewa, których omijanie przy silnym nurcie dostarcza niezapomnianych wrażeń.

river-1550593Spływ jak zawsze rozpoczyna się w ostatni czwartek tzn. 28 lipca i trwa do niedzieli 31 lipca.

Spotykamy w STANICY  “ZAGRODA”  w TARNOWIE u Pana Tadeusza Obrockiego. To wygodne miejsce jest tu duża wiata z oświetleniem,  ławostoły,  miejsce na ognisko, toalety, natryski……… i zostaniemy tam wzorem roku ubiegłego przez trzy noce! W końcu płyniemy piętnasty raz i jako zasłużeni spływowicze liczymy na wygody!

Dojazd łatwy wystarczy adres.

night-on-river-1385131Tarnowo 12/najlepiej z trasy Piła-Wałcz w miejscowości Stara Łubianka zjechać na Tarnowo/64-930 Szydłowo

Tel. komórkowy 608 517 929 …uwaga słaby zasięgi stacjonarny 067 216 03 01

Przybliżone  współrzędne: 

  • E 16 41 28  N 53 15 56  
  • E 16 69 220  N 53 26 566

I etap

W piątek rano tym razem pozostawiamy obozowisko oraz samochody i z niewielkim bagażem wsiadamy do autobusu przemieszczamy się do miejscowości Golce gdzie czekają na nas nowoczesne leciutkie kajaki. Płyniemy około 15 km z krętym biegiem rzeki do miejscowości Ostrowiec i wracamy autobusem do Tarnowa do naszego obozowiska i jak zawsze rozrywki wszelakie w podgrupach a wieczorem ognisko śpiewy i tańce 

II etap

W sobotę rano czyli koło 10:00 znowu z niewielkim węzełkiem zapasów autobusem jedziemy znowu do Ostrowa gdzie odnajdujemy nasze kajaki na i rozpoczynamy drugi etap – urozmaicony i dosyć długi bo około 24 km. Ale wieczorem jubileuszowy bal pełen emocji i niespodzianek ,ognisko i tańce i śpiewy do rana. Uprasza się o zabranie gitar, bębenków i innych instrumentów, śpiewników, strojów balowych najlepiej w stylu naszej młodości lata siedemdziesiąte osiemdziesiąte …… Dziewczętom przypominam o zabraniu koralików do ozdoby i wymiany .

Ogłaszam też konkurs na najciekawsze nakrycie głowy. Najbardziej oryginalne pomysły będą walczyć o nagrodę komandora ……warto!

III etap

W niedzielę płyniemy z Tarnowa do znanego starszym spływowiczom Krępska bo od miejscowości Zabrodzie Dobrzyca wpływa do Piławy . Czas spływu ok. 4-5 godzin ok. 18 km .Kończymy na polu namiotowym PTTK Tu wsiadamy do autobusu i wracamy do obozowiska; po drodze planujemy następny spływ. Wieczorkiem czule żegnamy się wracamy do domku lub zostajemy by odpoczywać wśród pięknych lasów i jezior.

morning-river-1-1545723Spływ organizuje w sposób całkowicie koleżeński Maria Klajda przy wydatnym wsparciu grupy człuchowskiej . Zgłoszenia przyjmuje i udziela wszelkich informacji Maria Klajda, mklajda@wp.pl 605543858

Warunkiem udziału w spływie jest zgłoszenie do 1 lipca podanie danych adresowych i pesela do ubezpieczenia.

Koszty około 160 zł od osoby w zależności od liczebności spływowiczów.

  • pobyt na polu biwakowym,
  • wypożyczenie kajaków
  • ubezpieczenie
  • wynajęcie autokaru
  • parking
  • ogniska
  • sobotni bal z pysznym jedzonkiem.

Wyżywienie i namioty we własnym zakresie.

Nie jest ważne czy potrafisz, ważne czy chcesz… do zobaczenia na szlaku!

Maria Anna Klajda
605543858