Żywienie optymalne a dieta japońska - Kuchnia japońska zyskała swoją popularność dzięki spożywaniu surowych ryb. W Kraju Kwitnącej Wiśni spożywa się ogromne ilości ryb a dostęp do morza gwarantuje najświeższe składniki.
Pszeniczny brzuch - Mam nadzieję, że książka dr Davisa szybko znajdzie polskiego wydawcę i tak jak wydane już wcześniej w języku polskim książki: „Życie bez pieczywa”, „Jedz tłusto bądź zdrowy”, „Cholesterol naukowe kłamstwo”, „Mity o cholesterolu” będzie dodatkowym atutem potwierdzającym wiedzę  dr Jana Kwaśniewskiego, który niemal wszystkie problemy ze zdrowiem rozwiązał przedstawiając zasady żywienia optymalnego. Szkarłat i gryka […]
Filtry z odwróconą osmozą - Poproszono mnie o zajęcie stanowiska wobec pewnego tekstu, który wymienia wady odwróconej osmozy jako metody oczyszczania wody pitnej. Trudno jest mi z tym tekstem polemizować, bowiem z jego treści wynika wyraźnie, że jego autor wypowiada się na temat działania urządzeń osmotycznych nie mając o nich dużo pojęcia. Ale spróbuję odpowiedzieć po kolei na wszystkie zarzuty […]
Wyleczyć z cukrzycy – koszty leczenia - Wbrew powszechnemu poglądowi o nazwie choroby, nie jest to jedna jednostka, lecz kilka chorób różniących się objawami, częstością występowania i przyczyną, a ich cechą wspólną jest właśnie zaburzenie zdolności organizmu do stabilizacji poziomu cukru we krwi.
Cukrzyca typu II - Często mylnie uważa się, że człowiek przyjmujący insulinę cierpi na cukrzycę insulinozależną. Tymczasem nazwa choroby nie zależy od sposobu leczenia lecz od jej podłoża.
Studenci medycyny, lekarze, dietetycy - Na uczelniach medycznych oraz sportowych studenci uczą się, że tyje się od węglowodanów. Jednak później, już jako lekarze zalecają diety wysokowęglowodanowe, zachęcają  do spożywania owoców i soków mówiąc, że są one wartościowe.