Jan Siódmak Żółtka uratowały mi życie - W tym dniu zjadałem pierwsze żółtka na masełku oraz kilka liści sałaty. Po raz pierwszy poczułem się po jedzeniu dobrze. Czyli to była dobra droga.
Fat-Slim Niesamowita metamorfoza Marka K. - Trochę o mnie… Od najmłodszych lat byłem dzieckiem mało odpornym na wszelkiego typu infekcje i posiadającym wyraźnie więcej ciała niż moi rówieśnicy. Co roku musiałem chociaż raz zachorować na anginę. Katary i przeziębienia to był mój chleb powszedni. Od dzieciństwa na moim ciele pojawiały się coraz to nowe znamiona, co tłumaczono mi przejęciem takiego „urodowego […]
Agnieszka i Wioletta Doktorze Kwaśniewski to jest fenomenalne - Jak zacząć dietę po raz tysięczny, nie obawiając się, że po diecie znowu przytyję?Z drugiej strony zaczynam się zastanawiać w jaki sposób przekonać obcą osobę do takiej właśnie diety?Sądzę, że trzeba samą siebie zapytać, czy jestem zadowolona ze swojej własnej sytuacji. Proszę mi wierzyć, nikt nie czuje się dobrze, jeżeli nie jest zdrowy. Jak zacząć […]
Moje zmagania z chorobą Leśniowskiego – Crohna - W powyższym tekście pragnę podzielić się moją historią zmagań z chorobą Crohna oraz tym jak dieta optymalna prawdopodobnie uratowała moje studia.
Joanna Sprenger Wyleczyłam się z choroby nowotworowej - Na żywienie optymalne przeszłam zaraz po powrocie do domu ze szpitala. Namówiła mnie do tego moja mama, która stosowała je jako jedyna w naszym domu od 2001 roku.
Harpagan Optymalny mistrz - Pod koniec ubiegłego roku zdobył Puchar Polski w Maratonach Pieszych na Orientację, jedenaście razy przebiegł dystans 100 kilometrów na zawodach, a nie były to jedyne imprezy, w których brał udział.
100 lat Pani Helenki Optymalni żyją długo i szczęśliwie - Na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w Poznaniu, które w tym miesiącu mieliśmy 12 grudnia, była obecna, jak co roku, Pani Helenka. Było to szczególne spotkanie, ponieważ 13 grudnia nasza wspaniała Optymalna skończyła 100 lat.
Krystyna Waszyńska 02.06.2009 – moja droga do zdrowia - Od prawie zawsze chorowałam, przeziębiałam się, jestem po trzech operacjach: wycięcie woreczka zółciowego i dwukrotne czyszczenie przewodów żółciowych.
Moja droga do zdrowia - Jest to kolejna historia osoby która odzyskała zdrowie dzięki żywieniu optymalnemu.
Neurastenia – choroba, która zamienia życie w piekło - Zwierzenia osoby, która dzięki zastosowaniu żywienia optymalnego, dzisiaj cieszy się życiem. Neurastenia jest chorobą, która we współczesnych czasach występuje bardzo często. O tym, że potrafi zmienić życie człowieka w piekło pisał już dr Jan Kwaśniewski. U chorych zaobserwowano stałą przewagę układu sympatycznego, większe wytwarzanie katecholamin oraz podwyższony poziom hormonów tarczycy. Jednak ciężko sobie wyobrazić jak […]
Garściami Andrzej J. Stanisławski – optymalny fraszkopisarz - Pisze “Lirycznie i ironicznie” – jak głosi tytuł jednego z rozdziałów jego tomiku, ale zawsze “GARŚCIAMI” – jak żartuje… Pana Andrzeja poznałam przed kilku laty, gdy korzystał z zabiegów prądami selektywnymi, ale wówczas nie spodziewałam się, że zetknę się z nim jako pisarzem! Autora inteligentnych i dowcipnych form literackich zaprosiliśmy na spotkanie z kręgiem naszych poznańskich Optymalnych. […]