Żywienie optymalne stosuję od półtora roku. Byłem kaleką. Jak dotąd na wadze ubyłem 26 kg i jestem już szczupłym człowiekiem. Cukrzyca ustąpiła bardzo szybko i już po 2 tygodniach diety odstawiłem insulinę. Miałem skurcze dodatkowe komorowe i nadkomorowe, które zmniejszyły się, a po prądach selektywnych prawie ich nie ma. Od lat chorowałem na przewlekłe stany zapalne gardła i uszu – już nie choruje od 16 miesięcy. Na nogach miałem duże żylaki – i one ustąpiły.

Miałem podwójne widzenie spowodowane tętniakiem tętnicy mózgowej. I to też ustąpiło, podobnie jak duże zmiany zwyrodnieniowe w stawach, szczególnie w lewym stawie biodrowym. Kierowano mnie na operacje wymiany stawu biodrowego na sztuczny. Od ponad pół roku biodro mam całkiem sprawne, nic mnie nie boli, mimo ukończonych 50 lat biegam i gram w piłkę nożną. Bardzo lubię ruch, czuje wewnętrzną potrzebę ruchu. Panie doktorze! Jestem zdrowym, sprawnym i szczęśliwym człowiekiem. Czy nie ma sposobu na to aby miliony ludzi chorych w Polsce stało się zdrowymi, sprawnymi i szczęśliwymi ludźmi? Przecież pozbyłem się kilku chorób dotychczas zupełnie nie uleczalnych. Jeśli ja mogłem odzyskać zdrowie, to dlaczego inni muszą chorować?Stanisław Czyszczoń

Pozbył się pan wielu chorób, z których wszystkie są uważane przez współczesną medycynę za nieuleczalne. Pyta pan czy ludzie musza chorować. Nie muszą , ale oni o tym nie wiedzą i wiedzieć nie mogą. Ludzkość i jej nauka nie zna przyczyn chorób, zbrojeń wojen alkoholizmu, narkomanii, przestępczości, działania na szkodę innych ludzi. (czego w zdrowym gatunku być nie może), niewolnictwa tak zwanego prawodawstwa, biedy i nędzy, nie wie, która praca jest dla ludzi, a która jest szkodliwa. Ludzie nie mają żadnego własnego rozumu – pisał Staszic. On to wiedział. A brak “własnego rozumu” uniemożliwia przyczynowe usunięcie z rodzaju ludzkiego niepotrzebnych chorób, brak tegoż rozumu u polityków uniemożliwia dogadanie się ich miedzy sobą. “Stowarzyszenie Bractw Optymalnych” skupia ludzi wiedzących że jest źle, wiedzących dlaczego jest źle, wiedzących co należy czynić aby zło z ludzkiego życia usunąć.

Dr Jan Kwaśniewski