Wracamy do początków i w 2017 płyniemy dolnym odcinkiem Drawy i Mierzęcką Strugą

Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni na kajaku przy ognisku wśród optymalnej braci

Płyniemy najpiękniejszym odcinkiem Mierzęckiej Strugi zwanej też Mierzęcinką – dziką meandrującą rzeką głęboko miejscami wcinającą się w głębokie wąwozy porośnięte wiekowymi bukami.Dolny odcinek Drawy część z nas jeszcze pamięta .

Rzeka miejscami płynie łąkami czasem wpływa w głęboki wąwóz a miejscami nabiera charakteru górskiego.. Aktywność bobrów i naturalna erozja tworzą uroczyska, przez co rzeka jest nieco trudniejsza , przegradzają ją liczne zwalone, głównie przez bobry drzewa, których omijanie przy silnym nurcie dostarcza niezapomnianych wrażeń ..

Spływ jak zawsze rozpoczyna się w ostatni czwartek tzn. 27 lipca i trwa do niedzieli 30 lipca Spotykamy w PRZYSTANI  DRAWA w miejscowości Przeborowo tuż nad Drawą są tu miejsca na polu namiotowym wyposażonym w toalety i prysznice z ciepłą wodą o dobrym standardzie oraz kuchnia pod wiatą jest energia elektryczna Na terenie pola rozmieszczone są stoły z ławami, miejsca na ognisko oraz wiata. Są też 2 czteroosobowe pokoje i można je zarezerwować u Pani Lidii właścicielki pola .Zostajemy tu na trzy noclegi… a można i na więcej wszak to Puszcza Notecka a okolice pełne grzybów i ryb w jeziorach

Dojazd łatwy, wystarczy adres:

przystań Drawa
Przeborowo 27
66-551 Przeborowo
601629954

Odległość od większych miejscowości Krzyż, Drezdenko około 7 km.

Plan:

I etap

W piątek rano jeśli nam się uda to nieco wcześniej pozostawiamy obozowisko oraz samochody i z niewielkim bagażem wsiadamy do autobusu przemieszczamy się do miejscowości Mierzęcin tu piękny pałac i ciekawe ogrody mogą być powodem aby wstać raniutko. Płyniemy około 19 km z krętym biegiem Mierzęcinki a potem Drawy do Przeborowa i jak zawsze rozrywki wszelakie w podgrupach a wieczorem ognisko śpiewy i tańce.

II etap

W sobotę rano czyli koło 10:00 znowu z niewielkim węzełkiem zapasów…można większym bo na szlaku piękne miejsca do popasania.. autobusem jedziemy do Starego Osieczna gdzie czekają nasze kajaki i rozpoczynamy drugi etap do Przeborowa. Ale wieczorem jubileuszowy bal pełen emocji i niespodzianek ,ognisko i tańce i śpiewy do rana. Uprasza się o zabranie gitar, bębenków i innych instrumentów, śpiewników, strojów balowych najlepiej w stylu naszej młodości lata siedemdziesiąte osiemdziesiąte… Dziewczętom przypominam o zabraniu koralików do ozdoby i wymiany .

Ogłaszam też kolejny konkurs na najciekawsze nakrycie głowy. Najbardziej oryginalne pomysły będą walczyć o nagrodę komandora… warto!

III etap

W niedzielę płyniemy z Przeborowa mijając metę na Drawie do Starych Bielic bo tu Drawa kończy bieg i leniwie wpływa do Noteci… którą już łatwo do Warty, Odry i potem do morza. Czas spływu ok. 4-5 godz.  Tu wsiadamy do autobusu i wracamy do obozowiska; po drodze planujemy następny spływ. Wieczorkiem czule żegnamy się wracamy do domku lub zostajemy by odpoczywać wśród pięknych lasów i jezior. 

Spływ organizuje w sposób całkowicie koleżeński Maria Klajda.

Zgłoszenia przyjmuje i udziela wszelkich informacji Maria Klajda mklajda@wp.pl 605543858

Warunkiem udziału w spływie jest zgłoszenie do 1 lipca podanie danych adresowych i PESEL do ubezpieczenia

Koszty około 180 zł od osoby w zależności od liczebności spływowiczów.

  • pobyt na polu biwakowym,
  • wypożyczenie kajaków
  • ubezpieczenie
  • wynajęcie autokaru
  • parking
  • ogniska
  • sobotni bal z pysznym jedzonkiem.

Wyżywienie i namioty we własnym zakresie.

Nie jest ważne czy potrafisz, ważne czy chcesz… do zobaczenia na szlaku!

Maria Anna Klajda

605543858