Można być przejedzonym a jednocześnie niedożywionym. To zdanie rzadko usłyszysz, kiedy szukasz sposobów jak szybko schudnąć.

Ograniczenie jedzenia aby schudnąć, może prowadzić do jeszcze większego niedożywienia, groźnego dla zdrowia. Alternatywą jest dieta odchudzająca nakierowana na szybkie schudnięcie poprzez prawidłowe odżywienie organizmu. Dzięki takiej diecie..

  • szybko schudniemy ale nie jesteśmy głodni.
  • utracona waga nie wraca – nie ma efektu jojo.
  • nie odczuwamy utraty energii ani dobrego samopoczucia.
Na temat otyłości utrzymywane jest wiele mitów uniemożliwiających szybkie schudnięcie. Przeczytaj fascynującą historię powstania mitu Diety Śródziemnomorskiej

Mechanizmy rządzące w gospodarce powodują, że mało kto jest zainteresowany naszym zdrowiem. Mając nadwagę jesteśmy lepszymi konsumentami kupującymi cudowne specyfiki pozwalające szybko schudnąć, Są jednak naukowcy, którzy na podstawie własnych badań i doświadczenia piszą to, czego nie powinniśmy wiedzieć żeby schudnąć.

Dr H. Curtis Wood w swojej rewelacyjnej książce pt. “Przekarmieni ale niedożywieni” pisze:

Wielu ludzi otyłych jest niedożywionych. Ograniczenie jedzenia może pogorszyć ten stan, chyba, że skoncentruje się na jakości pokarmu zamiast na jego ilości. Otyłość nie jest wrodzona czy uwarunkowana genetycznie. Otyłość jest jedynie syptomem, objawem, że z ciałem, organizmem jest coś nie w porządku. Każda dieta i reżim przyjmowany jedynie w celu redukcji wagi jest z definicji niebezpieczny. Stosowanie diety w celu obniżenia masy ciała jest równie głupie i niebezpieczne, jak branie aspiryny w celu usunięcia bólu głowy, zamiast szukania przyczyny….

Dr Jan Kwaśniewski pisze w swoich książkach:

Nie jest prawdą, że człowiek dlatego tyje, że za dużo je. To, że człowiek otyły zjada więcej od innych ma swoją przyczynę wyższą. Tą przyczyną są niewłaściwe proporcje między białkiem, tłuszczem i węglowodanami ” w tym co zjada.
Objawem otyłości jest nadmierne gromadzenie się tłuszczu w tkance tłuszczowej i w innych narządach do tego nie przystosowanych co powoduje liczne zaburzenia w czynności wszystkich narządów.
Pytanie “Jak schudnąć?” jest chyba jednym z najczęściej zadawanych pytań. Nie twierdzimy, że posiadamy receptę dla każdego. Warto jednak przeczytać historię z życia wziętą.

Zajmując się przyczynami problemu likwidujemy jego skutki. Nadmierna waga nie jest przyczyną ale skutkiem. Aby szybko schudnąć musimy zająć się właściwym odżywieniem naszego organizmu bez katowania go głodówkami.

Otyłość łączy się zawsze z niedomaganiem organizmu lub do niego prowadzi. Żeby szybko schudnąć powinniśmy dzienny jadłospis ułożyć tak, aby jeść to co jest potrzebne, bez zbędnego nadmiaru.

Możesz schudnąć – zobacz jak zrobili to inni.